Foba - Statyw Kolumnowy ASABA-T

FOBA ASABA-T

Najnowszy statyw kolumnowy Foba ASABA-T wyposażony jest w specjalne ramię umożliwiające przesuwanie aparatu w osi poziomej w zakresie 4,3 m. Stanowi on doskonałe narzędzie dla fotografów zajmujących się reprodukcją obiektów muzealnych o dużych rozmiarach. Opcjonalne akcesoria MUFUS i MURAI umożliwiają precyzyjne przesuwanie statywu w płaszczyźnie równoległej do fotografowanego obiektu.

Statyw ASABA-T
Standardowa wysokość: 2,5 m
Maksymalna wysokość: 3 m
Waga: 170 kg
Długość poziomego ramienia: 2,4 m
Długość poziomego ramienia: 100 cm
Zakres przesuwu aparatu w poziomie: 4,3 m
Średnica kolumny: 9,1 cm
Foba - Statyw kolumnowy ASABA-T

 

Foba wychodzi naprzeciw potrzebom fotografów pracujących w muzeach i galeriach. Sfotografowanie dużego obrazu lub gobelinu i stworzenie zdjęcia w wysokiej rozdzielczości to spore wyzwanie. Najwięcej problemów sprawia przemieszczanie aparatu w płaszczyźnie równoległej do fotografowanego obiektu podczas wykonywania zdjęć składowych, z których zostanie zmontowana końcowa praca.

Statyw ASABA-T zdecydowanie ułatwia to zadanie.

Foba - Statyw kolumnowy ASABA-T głowica z ramieniem poziomym To zmodyfikowana wersja statywu kolumnowego ASABA, wyposażona w podwójne ramię poprzeczne o dużej długości. Do poprzecznej belki przesuwającej się wewnątrz mechanizmu suportu przymocowana jest równoległa cieńsza belka, na której zamocowany jest „wózek”. Do niego przykręcana jest głowica z aparatem. Dzięki temu rozwiązaniu nie ma potrzeby przekładania aparatu z lewej strony belki na prawą, jak to miało miejsce dotychczas w statywach. Nowa konstrukcja umożliwia przesuwanie aparatu w poziomie w zakresie 4,3 metra. Przesuniecie w pionie ograniczone jest wysokością kolumny centralnej statywu. Obie belki – grubsza, nośna i cieńsza, po której jeździ wózek z aparatem – mają naniesione czytelne podziałki milimetrowe.

Foba - Statyw kolumnowy ASABA-T podstawa Statyw ASABA-T posiada w standardowym wyposażeniu odkręcane sztaby balastowe zwiększające jego stabilność, oraz mechanizm umożliwiający obrót kolumny wokół osi pionowej (ASOBU) ułatwiającyustawienie ramienia równolegle do płaszczyzny fotografowanego obiektu.

Gdy istnieje potrzeba sfotografowania obiektu o jeszcze większej szerokości, można skorzystać z podstawy MUFUS z kołami toczącymi się po metalowej szynie MURAI, ułożonej równolegle do ściany, na której zawieszony jest obraz. Jest to opcja dodatkowa, nie będąca standardowym wyposażeniem ASABA-T

Obejrzyj film z prezentacją ASABA-T

PodglądZałącznikRozmiar
ASABA_T_data_en.pdf255.85 KB